Я ЗНАЮ СВОЇ ПРАВА!

 


      Одним із головних аспектів усебічного розвитку особистості майбутнього фахівця є висока правова культура. У формуванні правової свідомості учнівської ї молоді важливу роль відіграють правова освіта та  виховання, які реалізуються  різними способами та в різноманітних формах. Система правової освіти в закладі охоплює всіх учасників освітнього процесу – здобувачів освіти, їхніх батьків, педагогічних працівників. 

    У межах місячника правових знань, з  метою розширення правового світогляду, системи теоретичних поглядів на права, формування активної позиції та правової свідомості учнівської молоді з учнями-сиротами , які  мешкають у гуртожитку був проведений брейн-ринг «Я знаю свої права!» 

     Учні, об’єднані у 2 команди, змагалися на звання кращих знавців правових аспектів, почергово долаючи 4 етапи квесту:  вікторину «Я люблю свою Україну», конкурси: «Мої права та обов’язки», «Чи добре ти знаєш Конституцію України?», «Інтелектуальний штурм». 

    Інтерактивна форма проведення заходу  сприяла активному засвоєнню набутих знань. А цікаві питання й завдання, які чекали їх   на кожному етапі, допомогли здобувачам освіти краще усвідомити важливість дотримання прав дитини та головне –  важливість виконання ними обов’язків. У дитини, як і в будь-якого громадянина України, існують свої права. 

  

      Підліткам захищати свої права найважче, тому наше завдання навчити їх захищати себе. Але діти повинні розуміти, що права крокують поряд з обов’язками і, відстоюючи свої права, не можна забувати про виконання певних обов’язків! 


   Захід пройшов у теплій та дружній атмосфері, де кожен з учасників продемонстрував свої знання з правової культури.

   

   Завершився брейн-ринг солодким столом, що дало змогу ще більше згуртувати учнів вразливих категорій гуртожитку в одну родину, таким чином сповідуючи  основні цінності прав людини - гідність і рівність. 


    Права людини як броня - вони захищають нас; вони як правила - говорять нам, як себе поводити; і вони як арбітри - ми можемо до них звертатися. Вони абстрактні - як емоції, і як емоції вони належать всім й існують, що б навколо не відбувалося. Вони подібні до природи, тому що їх можна зневажити; та до духу, тому що їх не можливо зруйнувати. Подібно до часу, вони  однаково  ставляться  до  всіх нас: багатих і бідних, старих і молодих, білих і чорних, високих і низьких. Вони пропонують нам повагу, і вимагають від нас ставитися з повагою до інших. Вони подібні до доброти, правди і справедливості: ми можемо розходитися в думках стосовно їхнього визначення, але ми впізнаємо їх, коли бачимо, що їх порушують.

Коментарі

Популярні публікації